Řezání materiálu kyslíkoacetylenovým plamenem

Tato technologie je vhodná pro silnější materiály. Podstatou je ohřátí kovu na teplotu spalování a jeho spálení v proudu kyslíku. Spalováním se uvolňuje teplo, které předehřívá další místo řezu. K ohřátí kovu se nejčastěji používá kyslíko - acetylenový plamen. Jestliže se hořák pohybuje vzhledem k obrobku, vzniká řezná spára. Řezací hořáky mají 3 ventily – dvěma se reguluje přívod acetylenu a kyslíku do ohřívacího plamene, třetí ventil ovládá přívod řezacího kyslíku. Pro dosažení pravidelného, hladkého a úzkého řezu je třeba vést hořák rovnoměrně a ve stálé výšce nad řezaným materiálem. Měkké oceli, které obsahují uhlík v koncentraci asi 0,3% se dají řezat plamenem velmi dobře.

POTŘEBUJI DĚLENÍ PLAMENEM

Stoly jsou určené pro řezání kovových materiálů plamenem. Provedení stroje je navržené tak, aby umožnilo řezání oceli do tloušťky 200 mm. Stroje tohoto typu mají vysokou portálovou konstrukci s oddělenými bočními vedeními od odsávaného materiálového stolu.

Na stroji je použité kvalitní lineární vedení fy BOSCH, které je zárukou dlouhodobé přesnosti. Na portálu stroje mohou být umístěny maximálně 4 vozíky se suporty s tím, že na prvém z nich je umístěný pohon příčné osy a ten s sebou vleče ostatní vozíky. Odsávaný materiálový stůl je modulové konstrukce.

 

 

Technické parametry řezacího pracoviště:

  • síla děleného materiálu do 160 mm
  • pracovní plocha 4000 x 2000 mm
  • přesnost výrobku ± 1 až 3 mm

Řídící systém

Multiprocesorový systém MSNC 500P se skládá ze dvou nezávislých technologických PC modulů, 15“ barevného dotykového monitoru a fóliové klávesnice. Systém je vybaven možností sériového připojení a sledování provozu přes Internet.